Czym się zajmujemy?

Zamrażanie rur

Zamrażanie rur

Problemy z instalacją centralnego ogrzewania są szczególnie uciążliwe podczas sezonu grzewczego. Nie każdy bowiem wie gdzie szukać pomocy, kiedy nagle okaże się, że kaloryfer jest całkiem zimny. Poza tym czy w ogóle można go jakoś naprawić, skoro jest tam woda? Wbrew pozorom to bardzo dobre pytanie.

Co zrobić kiedy kaloryfer przestaje grzać?

W takim wypadku nie ma co kombinować na własną rękę, trzeba wezwać hydraulika. O ile w sezonie letnim można bez problemu odciąć dopływ wody do grzejnika a następnie go wymienić lub naprawić o tyle zimą nie jest to już takie proste, co nie znaczy, że niemożliwe. Od niedawna czas do napraw w sezonie grzewczym wykorzystuje się bardzo nowatorską metodę jaką jest zamrażanie rur. Dzięki temu zabiegowi odcinany jest dopływ wody w miejscu, gdzie nastąpiła awaria. Nie ma przy tym konieczności odłączania całej instalacji centralnego ogrzewania. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku, gdy do usterek dochodzi w budynkach wielorodzinnych takich jak na przykład bloki czy wieżowce. Jeżeli zatem zdarzy się, że nagle w twoim mieszkaniu przestanie działać grzejnik, wezwij hydraulika, który posiada zamrażarkę do rur i będzie mógł Ci pomóc.

Jak naprawiany jest grzejnik?

Wezwany do naprawy awarii hydraulik przywozi ze sobą specjalne urządzenie, które za pomocą sprężonego gazu (najczęściej dwutlenku węgla) zamraża rury. Ten zabieg blokuje na pewien czas przepływ wody w instalacji grzewczej, dzięki czemu można odłączyć grzejnik i go wymienić lub też dokonać innych napraw. Zamrażanie rur to technika bardzo prosta i teoretycznie każdy może w ten sposób naprawić ogrzewanie, ale wykonywanie napraw na własną rękę może okazać się niezwykle kosztowne. Warto wiedzieć, że urządzenie do tego wykorzystywane to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, zaś w wypadku używanego sprzętu około tysiąca złotych. W porównaniu z kwotą wydaną na usługę hydraulika z pewnością nie będzie się to opłacało. Dlatego jeśli nagle w domu zrobi się zimno zadzwoń po hydraulika, który w zakresie swoich usług ma zamrażanie rur.

Kontakt

530 616 159

Teren Działania Firmy

Nasze usługi wykonujemy głównie na terenie Poznania, ale jesteśmy firmą mobilną, chętnie podejmujemy się zleceń także w okolicznych miejscowościach. Dotychczas obszar naszej działalności obejmował takie miasta i miejscowości jak: Swarzędz, Puszczykowo, Przeźmierowo, Luboń, Dopiewo, Koziegłowy czy Baranowo. Dojeżdżaliśmy do klientów mieszkających w okolicy 35 km od Poznania. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje i chętnie powiększymy zasięg działalności naszej firmy. Wszystko jest zależne od ustaleń z klientem, więc nie wahaj się i zadzwoń. Oszacujemy zarówno wstępny koszt usługi, jak i dojazdu. Sam zdecydujesz czy odpowiadają Ci warunki finansowe. Ze swojej strony zapewniamy, że postaramy się ustalić termin wizyty naszej ekipy w terminie jak najbardziej dogodnym dla zleceniodawcy.

Nasze Prace-Galeria

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner