Czym się zajmujemy?

Awarie zim

Awarie zimą

Zima to nie najlepszy czas dla instalacji wodnokanalizacyjnych znajdujących się w naszych mieszkaniach. Podczas dużych mrozów woda w rurach może zamarznąć, w szczególności w tych znajdujących się na zewnątrz budynku, ale również w piwnicy, na strychu czy poddaszu, a więc wystawionych na bezpośrednie działanie niskich temperatur. W ten sposób zostaniemy przynajmniej na jakiś czas odcięci od bieżącej wody, a ponowne przywrócenie ich do działania może zająć trochę czasu.

Ponadto zamarznięta woda może doprowadzić do rozsadzenia rur. Każdy hydraulik Poznań zaleca więc, aby przed nadejściem mrozów zadbać o odpowiednie ocieplenie rur w domu i na zewnątrz (te oczywiście w pierwszej kolejności). Również należy pamiętać, o ile posiadamy takie podłączenie, aby zamknąć dopływ wody do działki czy ogrodu i opróżnić samą instalację, jeśli oczywiście będzie to możliwe. Jeżeli jednak rury nam zamarzną, musimy zająć się ich odmrożeniem. W jaki sposób?

Przede wszystkim nie polewać ich gorącą wodą ani benzyną, ropą, itp. i nie podpalać – w pierwszym przypadku woda szybko zamarznie i pogorszy to sytuację, a w drugim możemy spowodować pożar. Odmrożeniem rur z pewnością zajmie się hydraulik Poznań, ale zanim przyjedzie powinniśmy ogrzewać rury na własną rękę. Do tego używamy np. suszarki, poczynając pracę od końca rury, aby odmarznięta woda mogła swobodnie odpłynąć. Jest to jednak czasochłonne zajęcie, chociaż bezpieczne i skuteczne. Wspomniany wcześniej hydraulik Poznan w celu odmrożenia rur może użyć spawarki.

Co prawda nie jest on do tego przeznaczona, jednak użycie jej w takim przypadku nie powinno spowodować rozlutowania połączeń, gdyż rurki będą chłodzone najpierw lodem a następnie wodą, więc temperatura nie prędko przekroczy 100 st. Oczywiście najskuteczniejszą metodą jest właściwe zabezpieczenie rur, dzięki temu możemy uniknąć czasochłonnego i kosztownego odmrażania.

Kontakt

530 616 159

Teren Działania Firmy

Nasze usługi wykonujemy głównie na terenie Poznania, ale jesteśmy firmą mobilną, chętnie podejmujemy się zleceń także w okolicznych miejscowościach. Dotychczas obszar naszej działalności obejmował takie miasta i miejscowości jak: Swarzędz, Puszczykowo, Przeźmierowo, Luboń, Dopiewo, Koziegłowy czy Baranowo. Dojeżdżaliśmy do klientów mieszkających w okolicy 35 km od Poznania. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje i chętnie powiększymy zasięg działalności naszej firmy. Wszystko jest zależne od ustaleń z klientem, więc nie wahaj się i zadzwoń. Oszacujemy zarówno wstępny koszt usługi, jak i dojazdu. Sam zdecydujesz czy odpowiadają Ci warunki finansowe. Ze swojej strony zapewniamy, że postaramy się ustalić termin wizyty naszej ekipy w terminie jak najbardziej dogodnym dla zleceniodawcy.

Nasze Prace-Galeria

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner